gazetecilik mezunları ve öğrencileri:)

gazetecilik mezunları ve öğrencileri:)
Grup hakkında;
gazetecilik okuyanlar mezunlar iş bulanlar ya da buşlamayıp boş gezenler burada toplanalım fikir alışverişi yapalım
Kara Kedi
13 Nisan 2009 23:43
Kara Kedi
grupda online birileri vardır umarım.şöleki yarın hocaya sölemem gereken bir konu olmalı.foto röportaj konusu geekiyor.serbest bıraktı ama ne yapsam bilemedim.
fikri olan bana pm atabilir mi???
oxelera
24 Ocak 2009 23:04
oxelera
BEŞİKTAŞ BİZİMDİR BİZİM KALACAK


Türkiye son günlerde iktidar ve muhalefet arasında yaşanan siyasi kavgalarla çalkalanırken,yerel seçim hazırlıkları da hızla devam ediyor.Partiler 3 büyük şehrin belediye başkan adaylarını belirledi,ancak birçok ilçede adaylar hala açıklanmadı.29 mart 2009 da yapılacak olan yerel seçimlere 21 parti katılacak

İstanbul’un önemli yerleşim bölgelerinden olan Beşiktaş ilçesinde de belediye başkan adaylarının açıklanmasıyla,seçim hareketliliği gözlenmeye başladı. Birçok kültürün bir arada yaşadığı bir semt Beşiktaş…Balıkçılar çarşısı,pasajları,çarşının tam ortasında bulunan kartal heykeli de semte renk katan yapılar arasında.Beşiktaş’ta her şeyi bulamak mümkün ve her yer yürüme mesafesinde.

YEREL SEÇİMLERE DOĞRU BEŞİKTAŞ

Yerel seçimlerde Beşiktaş ilçesinde CHP’nin adayının halen başkanlık görevini yürüten İsmail Ünal olması bekleniyor. Ancak diğer bir olasılık daha var o da,aday olarak Beşiktaş Belediye Meclis üyesi Egemen Olcay’ın gösterilmesi.Beşiktaş CHP İlçe Başkanlığındaki partililer,İsmail Ünal’ın ya da Egemen Olcay’ın aday olmasının fark etmeyeceğini,Beşiktaş’ın sosyal demokrat yapıya sahip olması sebebiyle, seçimden CHP’nin çıkacağını söylediler.CHP Beşiktaş Gençlik Kolları Sekreteri Bertan Ünsal,”Partimize çok güveniyoruz.Beşiktaş’ta bir sağ partinin çıkması çok zor.Yıllardır semtte,seçimlerde Sosyal Demokrat Partiler çıktı.Beşiktaş’taki oyların %50 sini CHP adayının alacağına inanıyorum.”dedi.
Beşiktaş esnaflarından Özgür Çankaya,İsmail Ünal’dan memnun olduklarını,seçimlerden sonrada İsmail Ünal’ı yeniden başkan olarak görmek istediklerini belirterek,Beşiktaş’ta sağ bir partinin kazanmasını istemiyoruz diye konuştu.
AKP,İsmail Ünal’a rakip olarak Sibel Çarmıklı’yı aday gösterdi.Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın yoğun programı sebebiyle katılamadığı toplantıda,kadından sorumlu devlet bakanı Nimet Çubukçu’ Çarmıklı’ya destek verdi.İstanbul’da ilk kez bir kadın başkan adayı gösteren AK Partililer,kendilerine güvendiklerini bildirdiler.Beşiktaş yaşayan kimi seçmenler ise bu seçimlerde AKP nin kazanacağını düşündüklerini bildirerek,”CHP’nin çıkabileceğini sanmıyorum,AKP alır diye düşünüyorum.”dedi.
Alevi açılımıyla gündeme gelen MHP ise Beşiktaş’ta alevi iş kadını Cennet Süzer Teker’i aday gösterdi.Süzer için MHP İstanbul il Başkan’ı İhsan Barutçu,”Kendisi hanımefendiliğiyle ve kişiliğiyle tanınıyor.Kadın aday profili bizim için önemli.”diye konuştu.
Beşiktaş belediye başkan adayı Süzer ise,” Bir tane Müslümanlık var. Bunu kendi içerisinde çeşitlendirmek yanlış. Herkes neye inanıyorsa, o şekilde ibadetini yapsın. Bunun siyasete alet edilmesini uygun görmüyorum. dedi.
30 martta başkanlık koltuğuna kimin oturacağı belli değil ancak adayları zor bir yarış bekliyor.

sevdalinka