Forum Edebiyat / Sanat can yücelden bir anı
1 2
6 Ağustos 2007 16:55
doğam
Öyle bir kısrağa bindim ki kanser
seke seke ben geldim s.ke s.ke gidiyorum...
6 Ağustos 2007 16:57
Dogujan .....

canım sıkıldı kıçımı parmaklarım bari

espirisine koyayım onun emi

no control demis ki:

garson : efendim..ne yersiniz, ne getireyim size?
yücel : sabır..sabır ver bana!
garson : onu benden değil; allah'tan isteyeceksin.
yücel : öyle mi?! peki o zaman sen bana bir porsiyon allah getir!

6 Ağustos 2007 17:11
doğam
küfürü en doğru kullanan şair can yücel. genelde şairler alkolü ve küfürü ve sigarayı sever ne de olsa, kadın da olsa şair
6 Ağustos 2007 18:55
Pasaklı Kontes
yok artık..

ali baba demis ki:

bi de cemal süreyyayla bi anısı var bilenler varmı bilmiyorum.
bir gün meyhanede can yücel arkadaşlarıyla otururken cemal süreyya içeri girer ve birbirine takılmalar giderek farklıbi boyuta gelir.en son cemal süreyya ele gelir bişey yazdın mı bugüne dek diye sorar.can yücel de senin eline gelecek başka bişey var bende diye karşılık verir.bunun üzerine cemal süreyya 'ver ulan!'der ve elini uzatır;can yücel de herkesin meraklı bakışları arasında fermuarı çözeeer ve cemal süreyyanın deyim yerindeyse eline verir:))

6 Ağustos 2007 19:09
su-yeon
zevkle okuduğum nadir başlıklardan biri olmuş teşekkür ederim
6 Ağustos 2007 19:18
su-yeon
Can Yücel vapuru
alaycı bir düdük çalar
savaş gemilerine
ki rakı şişeleri asılıdır
can simitlerinin
yerine
buda benim ensevdiğim dizelerinden biri
6 Ağustos 2007 21:02
.pandora
garson : efendim..ne yersiniz, ne getireyim size?
yücel : sabır..sabır ver bana!
garson : onu benden değil; allah'tan isteyeceksin.
yücel : öyle mi?! peki o zaman sen bana bir porsiyon allah getir!
bu bir can yücel:kalitesi mı şimdi
peki ya bu
bi de cemal süreyyayla bi anısı var bilenler varmı bilmiyorum.
bir gün meyhanede can yücel arkadaşlarıyla otururken cemal süreyya içeri girer ve birbirine takılmalar giderek farklıbi boyuta gelir.en son cemal süreyya ele gelir bişey yazdın mı bugüne dek diye sorar.can yücel de senin eline gelecek başka bişey var bende diye karşılık verir.bunun üzerine cemal süreyya 'ver ulan!'der ve elini uzatır;can yücel de herkesin meraklı bakışları arasında fermuarı çözeeer ve cemal süreyyanın deyim yerindeyse eline verir:))
bu
can baba (şairane bi üslupla): çok sarhoşum .mına koyiim... (bana bu kelimeleri şairen bir uslupla nasıl nakşedileceiğini ibr muhterem açıklarsa)

-küfür, burjuvazinin ağzında bir lağım çukurudur... küfür, işçi sınıfının ağzında bir çiçektir!.. bu memlekete paşalara ibne denemediği için ibnelere paşa deniyor... kıvrak zekanın parıltıları bunlardır can yüzel bu olmalıdır ama ne var ki o insandır vesselam
6 Ağustos 2007 21:26
su-yeon
pandora bunlar zaten olan yazılar okumadın mı :D
7 Ağustos 2007 01:13
Şeytan Uçurtması
memleketin hali benim halim,
öyle bir kabız olmuşum ki
boğazıma kadar bok içindeyim...

can yücel..
7 Ağustos 2007 01:25
Şeytan Uçurtması
bir sergide ortada dolanırken, alımlı bir kadın heyecanla yanına gelir:
- can bey, tanıştığımıza ne kadar memnun oldum anlatamam. sizin en büyük hayranınızım.
can yücel sırıtır:
- demek öyle, yatalım o halde?
kadın küskün bir ifadeyle bozuk atar:
- aşk olsun can bey!!
can yücel cevaplar:
- aşk da olacak elbet..
7 Ağustos 2007 05:07
tasarı geometri
şairleri ve yazarları yazılarından takip etmek sevmek en iyisi bence, eğer Can Yücel benim yan komşum olsaymış bende belki de serre kadar değeri olmayabilirmiş. Hiçiv, eleştiri, alay küfür etmeden de pek tabii yapılabilir diye düşünüyorum.
7 Ağustos 2007 07:05
neworder
1- can yücel bir nevi namı kemal değildir.

2- paşa'nın hakkı paşa'ya: bu anı bizzat zeki müren'e sorulmuştur ve bizzat sanat güneşimiz, biricik paşamız tarafından cevaplanmıştır! can yücel'in olayla bir ilgisi yoktur.

3- kartpostal/duygu asena geyiği defalarca yalanlandı olayla ilgili olup/olabilecek herkes tarafından. unutun onu yok öyle bir şey. hem niye duygu asena? bu ülkede duygu asena, can yücel'in nazım'ın zıttı mıdır ki? illa bu şehir efsanesini devam ettireceğiz diyenler, nazlı ılıcak diye anlatmaya devam etsin örneğin...

4- cemal süreya, cemal süreya diye yazılır ve yazıldığı gibi de okunur! neden y'sini attığını da bilmiyorsanız ehühahahaa can baba eline vermiş öahahahha diye şeyler söylemeyin. gidin şiir okuyun.

5- düzyazı hatta geyik muhabbetinin şiirin önüne geçmesi ne acı... can yücel'in şiirlerinden yazsaydınız bu kadar fazla, acaba bu kadar ilgi görür, alkış alır mıydı bu başlık?

6- tüm heredot cevdetlere sorumdur: kaynağınız nedir? götünüz mü? koskoca şairi bir fıkra kahramamı haline getirmişiniz afferin lan size. sıçmışım ortalık yerinize, kıçımın fosforuyla aydınlanın siz artık
1 2